Медичне транспортування хворих – це один з підвидів швидкої допомоги. Розділяється вони на:
- Планові перевезення – попередньо заплановане перевезення пацієнта
- Медичну евакуацію – потерпілого терміново вивозять з місця нещасного випадку
Планові медичні перевезення хворих
Державна «швидка» не зобов’язана займатися медичними перевезеннями, їх місія і основне завдання – екстрені виклики (окрім особливих випадків). Тому для медичних перевезень зазвичай викликають приватну службу.
Медична компанія «ДнепрМедікалТранспортАссістанс» пропонує як екстрену евакуацію, так і планові медичні перевезення хворого по Дніпрі, області, Україні і за кордон.
Заздалегідь запланована медичне транспортування хворих може відбуватися для різних цілей:
- Доставка пацієнта додому з лікувального закладу при виписці або транспортування хворого до лікарні – на плановий огляд або планову госпіталізацію
- Перевезення з одного лікувального закладу до іншого
- Транспортування на прийом до лікаря (машина почекає пацієнта і після закінчення прийому відвезе назад додому)
- При переміщенні зі стаціонару в центр реабілітації
- Перевезення реанімобілем в певну профільну лікарню для операції або подальшого лікування
- Медичне транспортування на відпочинок або реабілітацію – в санаторій, профілакторій, лікувальний курорт
- На обстеження або консультацію (туди і назад)
- Зустріч в аеропорту та на вокзалі, а також доставка туди ж
- Міжміські і міжнародні перевезення для подальшого лікування і реабілітації
Медична евакуація
Перший етап – відразу ж на місці надається перша допомога. Потім постраждалий госпіталізується або перевозиться в профільне медичний заклад, де можуть надати подальшу медичну допомогу. Саме етап-перевезення, який настає відразу після надання першої допомоги і називається – медична евакуація. Хворого негайно потрібно доставити в лікувальний заклад, який надасть йому подальшу допомогу.
Найчастіше медична евакуація обмежується цими двома етапами – перша допомога на місці і медичне транспортування хворих в клініку для подальшого лікування. Однак буває так, що схема трохи видозмінюється. Це відбувається, якщо подія відноситься до розряду «екстрене», під час деяких стихійних лих або в момент бойових дій. Основним фактором є – «небезпека залишатися там же для життя і здоров’я». У таких випадках до медичної евакуації додається ще один етап – транспортування з вогнища подій.
Залежно від ситуації, перша допомога може надаватися відразу або вже після транспортування хворого з небезпечної зони. Транспортування відбувається спочатку – в тимчасовий табір або в інше місце надання медичної допомоги. Так би мовити – проміжний госпіталь, і тільки потім пацієнта везуть в профільну лікарню.
Від швидких і правильно скоординованих дій медичного екіпажу залежить не тільки здоров’я, а й іноді і життя пацієнта. Медичне транспортування повинна проходити швидко, але максимально дбайливо. Адже хворий або травмований чоловік особливо чутливий до поштовхів, трясці, а також перепадів температур.
Медичне перевезення хворих може використовуватися і для завдань, абсолютно не пов’язаних з лікуванням. Наприклад, тяжкохворий чоловік може відвідати родичів або пам’ятні місця, потрапити на масовий захід або переїхати на літній період на дачу. Хворі, ослаблені люди і люди з обмеженими можливостями (інваліди), не можуть самостійно пересуватися на далекі відстані. Щоб розширити свій світ і замість чотирьох стін жити в необмеженому просторі, такі пацієнти можуть скористатися послугами медичної перевезення.
Евакуаційний транспорт «ДнепрМедікалТранспортАссістанс» обладнаний всім необхідним обладнанням для контролю за станом пацієнта. Завдяки цьому медичний персонал наших швидких має можливість оперативно зреагувати у разі погіршення самопочуття пасажира. Основні принципи нашої діяльності – це надійність і оперативність. Звертайтеся в медичну компанію ДнепрМедікалТранспортАссістанс за цілодобовим номером телефону.
Ми займаємося перевезенням навіть у найважчих і складних ситуаціях, коли потрібно терміново перевезти хворого реанімобілем. Все буде виконано максимально швидко і комфортно для пацієнта, безпечно і акуратно, за принципом – «з ліжка в ліжко».
Перевезення реанімобілем
Дуже часто важкохворі пацієнти потребують перевезеннях. Але таким хворим необхідні особливі умови для транспортування і сучасна машина швидкої допомоги – реанімобіль. Медичне транспортування реанімобілем теж може бути екстреним – медична евакуація, і плановим.
У мирний час екстрене медичне перевезення реанімобілем (медична евакуація), використовується в основному під час стихійних лих та інших катастрофах. Почати лікування негайно або хоча б надати вчасно першу допомогу – це дуже важливо. Невчасно надана медична допомога може бути вже не так ефективна. Завдяки спеціальному медичному транспорту можливо швидко і дбайливо доставити пацієнта в медичний заклад, а також почати лікування прямо в процесі шляху.
Можливості медичного транспорту – дуже широкі, хоча і не безмежні. Лікарі можуть як мінімум стабілізувати стан пацієнта і допомагати йому, поки він не опиниться в операційній. Прямо по дорозі вони можуть поставити крапельницю, виконати цілий ряд медичних маніпуляцій, навіть прийняти пологи або «запустити» серце дефібрилятором. Буває навіть так, що по приїзду в лікарню вся основна допомога вже надана пацієнту. Але іноді виникають труднощі при створенні необхідних умов, тому швидка евакуація важких хворих (медичне транспортування реанімобілем) і своєчасна доставка їх в медичний заклад – є єдиним правильним рішенням.
Будь-яке переміщення для реанімаційного хворого або для людини у важкому стані – величезний стрес і велике випробування для ослабленого організму. Саме тому бригади екстреної медичної допомоги формуються з досвідчених професіоналів, які будуть раціонально поєднувати перевезення з лікуванням, оперативно реагувати на зміну ситуації і використовувати при цьому тільки самі відповідні, максимально щадні засоби. Перевезення реанімаційних хворих і пацієнтів в складних станах – це майже ювелірна робота в медичному сенсі цього слова.
Транспортування реанімаційних хворих повинне відбуватися тільки реанімобілем. Реанімобіль – машина, спеціально придумана для хворих такої складності. При транспортуванні хворого реанімобілем, в процесі шляху у лікарів буде можливість спостерігати щохвилини за станом пацієнта, стабілізувати його, а якщо цього вимагатиме ситуація – реанімувати хворого.
ДнепрМедікалТранспортАссістанс пропонує доступно за ціною, професійно і дуже дбайливо:
- перевезти хворого реанімобілем
- виконати медичну евакуацію
- доставити хворих різного ступеня тяжкості терміново або планово, за попередньою домовленістю
Медичне транспортування реанімобілем буде виконано в найкоротші терміни, дбайливо, безпечно і максимально комфортно для пацієнта.
Відмінності реанімобіля від звичайного транспорту
Реанімобіль відрізняється від звичайної швидкої допомоги більш удосконаленим і профільним обладнанням. Перевезти хворого реанімобілем – це безпечно і комфортно для пацієнта.
Реанімобіль навіть візуально відрізняється від стандартної машини швидкої допомоги – він вище і ширше. Високі стелі допомагають лікарям здійснювати медичні маніпуляції і реанімаційні дії, не згинаючись – а це значно впливає на швидкість і точність рухів медиків. Перевезти хворого реанімобілем – найбезпечніше, особливо при складних станах пацієнта.
Відмінності реанімобіля від звичайного цивільного транспорту очевидні, однак і серед машин швидкої допомоги реанімобіль – найбільш професійно укомплектована машина. Машини швидкої допомоги діляться на три види:
- Автомобіль для транспортування пацієнтів – його основне завдання – безпечно довезти пацієнта до лікарні. Цим транспортом відбувається перевезення хворого, який імовірно не є екстреним пацієнтом, в супроводі медичних працівників. На борту є медичні препарати і обладнання, проте в найпростішій комплектації.
- Автомобіль екстреної медичної допомоги – оснащений більш повно. Призначається для надання першої допомоги по дорозі в лікарню і проведення лікувальних маніпуляцій різного характеру, а також моніторингу пацієнта в процесі шляху.
- Реанімобіль – З усіх видів «швидкої», реанімобіль має найдокладніше оснащення, розраховане на транспортування дуже складних хворих. На борту реанімобіля можливий не тільки моніторинг і надання простий першої допомоги, а й проведення складних реанімаційних дій.
Транспортувати хворого реанімобілем – найбезпечніший вид транспортування для складного пацієнта. Реанімобіль це навіть не зовсім машина, а складний механізм взаємопов’язаних приладів. Кваліфікований медичний персонал при наявності всього цього здатний оперативно реагувати на ситуацію і забезпечити збереження здоров’я і життя пацієнта.