Перевезти хворого з черепно-мозковою травмою

Черепно-мозкова травма (ЧМТ) – серйозний вид пошкодження внутрішньочерепних утворень і черепної коробки. Найчастіше цей вид травм трапляється в результаті ДТП, падінь, спортивних або виробничих пригод. Людина з такою травмою якнайшвидше потребує кваліфікованої допомоги медиків. Прибулі на місце події лікарі, як правило, приймають рішення перевезти хворого з черепно-мозковою травмою в лікувальний заклад, так як завжди в таких випадках показана госпіталізація.
Всі ЧМТ ділять на три стадії за ступенем тяжкості:

  • легка стадія (легкий удар і струс мозку);
  • середня стадія (середньотяжкі забої головного мозку);
  • важка стадія (важкі удари головного мозку, його здавлення, дифузне аксональне ушкодження).

Кожна зі стадій має свої симптоми і прояви. І тільки досвідчений лікар в спеціалізованому відділенні зможе провести необхідну діагностику і визначити ступінь тяжкості черепно-мозкової травми.
Дуже важливо, щоб оточуючі потерпілого не вживали ніяких дій до приїзду бригади лікарів. Необережне і необдумане поводження з хворим може призвести до зміщення уламків, затискання нервів і судин, які можуть привести до летального результату.

Транспортування хворого

Головна умова, яку повинні знати ті, хто збирається перевезти хворого з ЧМТ (а це повинні бути тільки медики), – обережне ставлення до пацієнта. Необхідно забезпечити його повну іммобілізацію, використовуючи спеціальні шини і фіксатори.
У штаті компанії «ДнепрМедікалТранспортАсістанс» працюють тільки високопрофесійні лікарі, які здатні надати всі види реанімаційних маніпуляцій для надання екстреної допомоги хворому з черепно-мозковою травмою. Адже в цьому їм допомагає ще й обладнання, яким оснащені наші реанімобілі.
Для того щоб перевезти хворого з черепно-мозковою травмою без ускладнень, машини компанії обладнані:

  • апаратом для штучної вентиляції легенів;
  • кардіомоніторами;
  • запас сучасних препаратів;
  • інструменти для здійснення необхідних маніпуляцій.

Озброївшись знаннями і досвідом своїх співробітників і сучасним обладнання, компанія «ДнепрМедікалТранспортАсістанс» завжди готова надати допомогу в транспортуванні хворих з ЧМТ.