Перевезти хворого з травмою хребта

Травма хребта – це механічне пошкодження самого хребта або його каналів (спинного мозку і нервів). Така травма дуже серйозна і небезпечна для людини, один неправильний рух або невчасно надана допомога, – і людина може на все життя отримати інвалідність. Навіть якщо лікування дасть позитивні результати, дуже довго і нелегко у хворих з травмою хребта проходить період реабілітації і відновлення рухових функцій. Тому ще на догоспітальному етапі та в період лікування дуже важливо перевезти хворого з травмою хребта, дотримуючись всіх правил.

Головні умови транспортування спинального хворого полягають в наступному:

  • повна іммобілізація (за допомогою спеціальних шин і щитів);
  • правильне одноразове укладання на ноші, друге переміщення може відбуватися тільки в відділенні лікарні;
  • перевозити хворого з травмою хребта тільки в положенні на спині або на животі;
  • дбайливе ставлення тих, хто надає допомогу.

При укладанні хворого на ноші необхідна особлива обережність: це повинні робити не менше 3-5 чоловік, синхронно піднімаючи пацієнта і при цьому притримуючи його голову.

В арсеналі асистуючої компанії «ДнепрМедікалТранспортАсістанс» є найкраще обладнання для транспортування хворого з травмами хребта. Іммобілізацію своїм пацієнтам ми забезпечуємо спеціальним матрацом-ношами. Його конструкція проста і в той же час не замінна для хворих зі спінальними травмами: щільний чохол із прогумованої тканини наповнений дрібними пінополістирольними гранулами, що дозволяє точно повторити рельєф тіла пацієнта.

Особливо важко перевезти хворого з травмою хребта в шийному відділі, адже всього одна невірна дія санітарів може привести до летального результату. Найбільша ефективність в іммобілізації шийного відділу досягається при використанні шини-коміра «Аквіта», посиленої шини Style CC-240 (P) і шини ЦІТО з петлею Гліссона.

Компанія «ДнепрМедікалТранспортАсістанс» швидко і дбайливо, з огляду на всю специфіку транспортування і стан пацієнта, доставить хворого з травмами хребта в нейрохірургічне відділення або в реабілітаційний центр, враховуючи всю специфіку транспортування і стан пацієнта.